Jedete autem na dovolenou? Nezapomeňte si ho pojistit

Rozhodli jste se vyrazit se svým plechovým miláčkem na dovolenou? Zaveze vás, kam budete chtít a taky zastaví, kde jen si budete přát. Ale pozor. Vy byste si ho na oplátku měli nechat řádně pojistit. Pokud chcete mít jistotu, že se o vás i o něj v případě nehody někdo postará, zaměřte svou pozornost na povinné ručení. Nevynechte hlavně obsažená připojištění a rozsah asistenční služby.

Pojištění auta do zahraničí

Mít k autu sjednané povinné ručení musíte mít ve většině evropských států. Ne každé ale kryje opravdu dostatečně – většinou jde jen o „zatáhnutí“ škody, kterou sami způsobíte. Pokud vše chcete mít vhodně podchycené tak, abyste si mohli v zahraničí za volantem hvízdat, zaměřte se na rozsah asistenční služby a připojištění v rámci svého povinného ručení.

Ohlídejte si rozsah asistenční služby

Součástí povinného ručení k vozidlu bývá zpravidla asistenční služba. Ta běžně zahrnuje přicestování posádky na místo nehody. Jestliže ale nemáte v rámci smlouvy o povinném ručení připlacený nadstandard, tady většinou služby končí. Jde například o to, zda vám asistenční služba bezplatně zajistí náhradní vozidlo, odveze vás domů, nebo vám zaplatí ubytování, kde budete čekat, než vám auto opraví. Pokud máte sjednanou jen základní asistenci, nic takového nečekejte.

Co by měla zahrnovat asistenční služba do zahraničí:

  • nonstop telefonická podpora 24/7,
  • přicestování na místo nehody,
  • odtah vozidla,
  •  zajištění náhradního vozidla, odvozu nebo ubytování.

Připojištění vám může zachránit kapsu

S rozumně zvoleným připojištěním se nemusíte zase tolik obávat vandalů ani ničivých krup. Obě „nehody“ vám totiž pojišťovna proplatí. Jaké připojištění si vybrat záleží na více faktorech. Jde třeba o to, jaká konkrétní rizika vám hrozí v destinaci, kam se vydáváte. Také byste si připojištění měli „ušít“ přímo na vaše auto.

Vycestujte s rozumným připojištěním:

  • pojištění zavazadel,
  • pojištění živelných nebezpečí,
  • úrazové pojištění,
  • pojištění střetu se zvířetem,
  • pojištění skleněných oken.

Přejít na pojištění.

Nepodceňte péči o své pojištění

Mnoho řidičů podceňuje důležitost kvalitního povinného ručení, ba dokonce ani neví, co jejich smlouva obsahuje, tedy co všechno povinné ručení kryje. Většinou postačí připlatit si v řádech stovek a můžete se spolehnout, že o vás i vaše auto bude i za kopcem řádně postaráno.

 

A co vaše asistenční služba a připojištění? Můžete se na ně spolehnout?

Pokud se chcete na cokoli zeptat, kontaktujte nás tady.